GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2014

13. ročník Fotofestiwalu sa bude konať dňa 5.5. – 15. 5. 2014 v poľskom meste Lodž. Tentoraz sa festival vracia na miesto, kde pred desiatimi rokmi vznikol. Hlavné výstavy a akcie bude umiestnené na Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, v troch post–industriálnych budovách, ktoré boli počas posledných troch rokov modernizované a transformované na impozantné high-tech miesto. Program tohto ročníka sa stále vyvíja, ale môžeme zverejniť niekoľko detailov už teraz.
Future Foto Show je panelová diskusia venovaná téme budúcnosti v kombinácii so stretnutiami s autormi. Hosťami sú vizionárski umelci, ktorí vytvárajú predstavy o budúcnosti. Na túto akciu boli pozvaní traja fotografi: Phillip Toledano , Vincent Fournier a Kobas laksa.

Kobas Laksa, Stephan

Kobas Laksa, Stephan

V rámci špeciálnej sekcie budú na fotofestivale dve rozsiahle retrospektívne výstavy: Roger Ballen – v súčasnej dobe jeden z najviac vystavovaných fotografov na svete a Volker Hinz – fotograf významných osobností dejín 20. storočia a šoubiznisu. Popri nich dostane priestor projekt ruskej umelkyne Evgenie Arbugaeva, ktorý rozpráva rozprávkový príbeh autorkinho detstva na ďalekej Sibíri.

Roger Ballen, Dresie and Casie, twins, W Tvl, 1993

Roger Ballen, Dresie and Casie, twins, W Tvl, 1993

Na Grand Prix Fotofestiwal 2014 sa prihlásilo viac ako 600 fotografov, spomedzi finalistov spomenieme Elenu Chernyshovovú, ktorá bola ocenená na tohtoročnom World Press Photo za jej cyklus Norilsk a Adama Lacha, ktorého projekt Stigma dostal čestné uznanie v prestížnej americkej súťaže Pictures of the Year International 2014.

Okrem fotografických výstav sa bude konať aj prezentácia publikácií venujúcich sa fotografii s názvom The Best photobook roku 2014. Navyše spoločne s legendárnou agentúrou Magnum Photos organizátori pripravili dve akcie:
- Masterclass – exkluzívny 4 dňový workshop s Alexom Webberom, jedným z najlepších fotografov agentúry a Rebeccou Norris Webb.
- Odborná prax – stretnutie a recenzie portfólií s odborníkmi, ktorí spolupracujú s agentúrou Magnum a pomáhajú hľadať fotografom cestu na súčasný fotografický trh.

Program bude ďalej zahŕňať aj: workshopy, stretnutia s autormi, súťaže , aukcie fotografií, nočné prezentácie, čitáreň a samozrejme kluby v Lodži.

Volker Hinz, legends, Woody Allen

Volker Hinz, legends, Woody Allen

Viac na oficiálnej stránke podujatia….