Výstava fotografií Matúša Zajaca a Laca Maďara

Někdo je zrozen zriti svetlo,někdo je zrozen v černé temno.

3:1 a galéria Velryba usporiadavajú výstavu fotografií v priestoroch galérie Kavárny Velryba. Vernisáž prebehne dňa 7. 7. 2014 o 18:00. Všetci ste srdečne vítaní. Autori po zahájení výstavy uvítajú Vaše komentáre a radi se stanú súčásťou spoločnej diskusie na tému ich výstavy.

Plagat

O autoroch:

Matúš Zajac sa venuje dlhodobým dokumentárnym projektom a na výstave je prezentovaný jeho posledný projekt Subkultúra na ktorom pracuje už vyše troch rokov a vedome vyhľadáva v nedostupných komunitách vzájomné väzby zúčastnených pričom s určitou naliehavosťou ťahá svoje fotografie do expresivneho poňatia v obsahu ako aj vo forme. Tieto fotografie budú aj súčasťou v pripravovanej knižke Mimo / Out . Viac z autorovej tvorby nájdete Matúšovej stránke.

© Matúš Zajac - SUBCULTURE FROM BRATISLAVA, SLOVAKIA

© Matúš Zajac – SUBCULTURE FROM BRATISLAVA, SLOVAKIA

Laco Maďar dlhodobo skúma nočný život v západnej Európe. Snaží sa nachádzať kontrasty v horizontálnych a vertikálnych rovinách spleti nočných príbehov rôznych sociálnych vrstiev a priamo ukazuje čiernobielu realitu života na týchto pre širokú verejnosť neprebádaných miestach. Autor sa snaží o subjektívne vnímanie rôznorodých postáv spájaných s nočným vyhľadávaním sexuálneho nabádania.

© Laco Maďar

© Laco Maďar