OPEN AIR FOTO FESTIVAL

Najfotogenickejší festival roku prebehne v Českom Krumlove.

To najzaujímavejšie zo sveta fotografie predstaví Open – Air FOTO festival druhý júnový víkend 8. – 9. 6. 2013. Celé centrum mesta ožije fotografiou.

Akcia je určená laickej a odbornej verejnosti i celým rodinám. Ponúkne najnovšie trendy, interaktívne výstavy, prednášky, praktické dielne, súťaže a stretnutia s odborníkmi z ČR i zahraničia. Starostlivo koncipovaný program a kvalitné zázemie umožňuje prežiť víkend plný (nielen) fotografických zážitkov.

Program
Program je koncipovaný tak, aby si návštevník mohol v oba festivalové dni vychutnať fotenie všetkými zmyslami. Môže zrovnávať, testovať a dotýkať sa rozmanitej fototechniky. Zúčastniť sa prednášok a potom si ich vyskúšať v praxi v rámci “praktických dielní”. Môže sa stretnúť a diskutovať nielen s odborníkmi z ČR a zahraničia, ale i zdielať zážitky a poznatky s ostatnými návštevníkmi či zoznámiť sa s rôznymi školami a fotoklubmi. Či už sa návštevník zaujíma o technologické novinky, túži odhaliť triky a tajomstvá profesionálov alebo sa chce pokochať výstavami fotografií, bude festival zážitkom, ktorý si užijú celé rodiny i s malými deťmi. Na svoje si príde naozaj každý, fotografický fanúšik, širšia verejnosť bez fotografických ambícií, ktorá si môže užiť hudobnú produkciu, súťaže, výstavy, ohňovú show alebo napríklad Glamour party, ktorá prebehne v miestnom klubu City Lounge.

Možnosti uloviť si krásny, netradičný a zaujímavý snímok sa všetkým návštevníkom ponúkne v celom centre mesta – na zámku, vo väznici, v pivniciach, v krivolakých uličkách, v záhradách, pri rieke a na ďalších fotogenických miestach. Vďaka týmto prirodzeným priestorom a zákutiam vzniknú akési „ostrovy a ostrovčeky“ podľa jednotlivých fotografických žánrov, techník a programu. „Fotofestival, ktorým bude žiť celé mesto, ukáže možnosti, čo všetko a akým spôsobom je možné fotografovať, či už fotíte mobilom, začínate s fotoaparátom, ste amatérsky fotograf, poloprofík, alebo iba tak hľadáte rozmanitý festival, na ktorom strávite celý víkend a kde bude neustále čo objavovať,“ hovorí Jiří Macháček. Samozrejmosťou sú profesionálne dekorácie, nasvietenie, modely a odborný personál.

Fotografické žánre
Zaostrené bude na človeka – portrét, fashion, deti, svadba, street art, dokument, glamour, akt, atď. Návštevníci sa môžu tešiť na desiatky fotografických príležitostí ako napríklad fotenie pod vodou, človeka a ohne, bodypainting alebo rozprávkové bytosti.

Ďalšie informácie:

www.foto-festival.cz
facebook.com/xtasy.eu