POZVÁNKA NA VÝSTAVY V SEDF

Stredoeurópsky dom fotografie vás pozýva na tri samostatné výstavy, ktorých vernisáže prebehnú v ten istý deň 13.3.2013.

Ján Kekeli /SK/  - V krajine

Vernisáž: 13.3.2013 o 17:30
Trvanie výstavy: 13.3. – 21.4.2013
Miesto: Galéria Profil, 1.poschodie Stredoeurópskeho domu fotografie, Prepoštská 4, Bratislava

V tvorbe Jána Kekeliho prevláda príklon ku výtvarnej fotografii, autorovo východisko je však v subjektívnom dokumente. Fotografie z cyklu V KRAJINE sú prírodnými scenériami, ktoré vrcholia v estetike krajinomaľby. Autor je víťaz ceny Foto roka VÚB banky za rok 2012.

Marco Rigamonti /IT/ - Promenáda

Vernisáž: 13.3.2013 o 18:00
Trvanie výstavy: 13.3. – 21.4.2013
Miesto: Galéria Stredoeurópskeho domu fotografie, Prepoštská 4, Bratislava

7 kilometrová Promenade des Anglais v Nice vo Francúzsku zachytávaná v rôznych časových horizontoch sa mení podľa momentálneho prirodzeného svetla na akési javisko, osvetlené reflektormi, na ktorom ľudia vyzerajú ako divadelní herci, a ktorého pozadím je hlboké modré more. Diela boli vytvorené v rôznych rokoch a počas rôznych hodín denne, ale vždy v zime, posledný týždeň v roku.

Pat Callahan /USA/ - Cez mesto

Vernisáž: 13.3.2013 o 19:00

Trvanie výstavy: 13.3. – 23.5.2013
Miesto: FOTOFO Café Amsterdam, prízemie Stredoeurópskeho domu fotografie, Prepoštská 4, Bratislava

Séria fotografií Cez mesto je autorovou debutovou výstavou. Pouličné scény a portréty ,,obyčajných’’ ľudí z európskach miest odrzkadlujú neobyčajný pohľad fotografa z amerického Koloráda.

Pat sa vo svojej tvorbe primárne zameriava na fotografiu krajiny, no v poslednom čase nachádza inšpiráciu v uliciach európskych miest a trávi svoje dni potulkami v blízkosti jeho domu. Zachytáva okamihy, ktorými tlmočí život okolo neho. Jeho hlavným objektom sú cudzí ľudia, ktorých stretávame na uliciach aj my všetci. Hoci každé európske mesto je iné, na všetkých fotografiách možno nájsť ľudí, ktorí majú niečo spoločné. Ľudí, ktorí prežívajú svoj všedný každodenný život. Autor nehľadá podivné situácie portrétovaných, ale obyčajné situácie nabité určitou emóciou. Či už je to pohľad alebo letmý úsmev človeka, prostredníctvom fotografie dokáže vyrozprávať skutočný príbeh skutočných ľudí. Dostáva sa k nim blízko, vytrháva ich z rutiny a predostruje ich divákovi.