SAM 05 JE ONLINE!

Prišiel nový školský rok a s ním aj nový SAM. Časopis prešiel malými kozmetickými úpravami. Trochu sme zmenili dizajn a pridali novú rubriku G@LÉRIA, v ktorej publikujeme fotky Vás – čitateľov. Opäť sa nám podarilo získať nádherné fotografie od autorov z celého sveta. To nás utvrdzuje v názore, že svet je plný talentov a úžasných umelcov. Často sa však o nich dozvedáme náhodne.
Zdalo by sa, že v dobe internetu a globálneho prepojenia sveta, nebude problém s informáciami o umení a fotografii, ako aj o autoroch a ich tvorbe. Opak je však pravdou. Na internete nájdete obrovské množstvo fotografií, malieb, grafík a rôznych ďalších techník. Táto zmes umenia vytvára chaos, v ktorom je problém sa orientovať. Vyžaduje si to veľa, veľa času.
Náš časopis Vám tento čas šetrí. Umožní Vám nahliadnuť do širokej ponuky autorov a rôznych štýlov. Hľadáme namiesto Vás nových, zaujímavých autorov, ako aj stálice na umeleckom nebi, ktoré nás dokážu svoju tvorbou inšpirovať.
Nenájde ale všetkých. Budeme radi ak zahodíte za hlavu zbytočnú skromnosť a upozorníte nás na svoju tvorbu, prípadne na tvorbu iného zaujímavého fotografa alebo výtvarníka.

Tešíme sa na Vaše príspevky!

V online verzii nájdete opäť veľa inšpiratívnych videí.

Zoznam uverejnených autorov:

Peter Ondrejkovič, Becher Art, Pavol Kulkovský, Ľubomír Majerský, Štefan Kardoš, Ivan Kašša, Šymon Kliman, Petronela Dostálová, Andrea Švecová, Martin Imrich, Tamara Černá,
Zdeněk Řivnáč, Marian Garai, Henrich Kaczor, Libor Nývlt, Marián Sztrecsko, Edina Erdélyiová, Michal Zahornacký, Gréta Zubová, Barbora Bezáková, Ema Krasnanská, Lucia Undesserová, Veronika Otepková, Peter Briatka, Magnus Lindbom, André Brito, Anette Mossbacher, Thomas Shahan, Alberto Paredes, Deepak Ghosh, Pavel Titovich, Karol Križan, Juraj Marec