Vstupenky na Fotoexpo 2016 už v predaji

Vstupenky na najväčšiu fotografickú akciu jesene sú už v predaji. Štvrtý ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie FOTOEXPO 2016 bude zahájený v sobotu 22. októbra 2016 v Národnom dome na Vinohradoch. V dvoch sálach s fototechnikou sa predstavia najvýznamnějšie firmy z oboru a usporiadatelia pre vás opäť pripravili exkluzívne besedy, audiovizuálne projekcie fotografov, jedinečné workshopy, tematické javiská a mnoho ďalšieho!

Koho si nesmiete nechať ujsť?

Tak napríklad Martina Faltejska, dvojnásobného víťaza súťaže Czech Press Photo v kategórii Canon Junior Awards, ktorý odštartuje deň nabitý besedami a projekciami v hlavnej prednáškovej sále. O slobode, odvahe a ženách vám porozpráva charizmatický divadelný a filmový herec Hynek Čermák, fotografka Kata Sedlak zase o tom, aké je to fotiť emócie, zážitky a osobné vzťahy vo svojej rodine. Podvečerný program bude patriť nielen športovému fotografovi Romanovi Vondroušovi, ale tiež portrétnej fotografii naprieč svetovými náboženstvami v podaní Vojtěcha Vlka. Svetoznámy Robert Vano bližšie predstaví svoju tvorbu nielen v Raisovej sále, ale takisto ho môžete „zažiť“ na jeho workshope. Deň vo veľkej prednáškovej sále zakončí rozprávanie Vojtěcha Duchoslava o tom, aké je to okrem iného fotiť veľké „trabantie“ expedície.

Tento rok pre vás usporiadatelia pripravili aj druhú prednáškovú sálu, do ktorej bude po celý deň neobmedzený vstup. Príbehy svojich fotografií odtajní fotograf prírody Petr Bambousek a za zvieratami na Špicbergy vás zoberie Michal Krause. Pokiaľ ste ešte nevideli Prahu vo fotografickej koláži, nevynechajte Assema Alsabbana. V dvojhodinovom bloku sa dozviete všetko o tom, ako fotografovať krajinu na svojich cestách a expedíciách.

Petr Bambousek

Petr Bambousek

Neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu Fotoexpo sú horúce novinky vystavovateľov, odborné poradenstvo a špeciálne akcie. Značky a vystavovatelia na Fotoexpo 2016: Nikon, Canon, Fujifilm, Olympus, Sony, Hama, Phototools, Avacom, Zeiss, Eizo, Tamrac, Tokina, Epson, Zoner, FrameXX, Synology, Joby, Fomei, Lowepro, Velbon, Peak design, Giotto, Hasselblad, Tamron, Tiffen, Photon Europe, Unibind, Hi-Fi tisk, Fokapo, Foto Riegl, Fotonet.cz, Chromira,, GeniaPhoto, Quentin, Ilford, Case Logic, Lenspen, Samyang, Dji, One Team, Dtpobchod.cz, Manfrotto, Metz, Photostory, Terronic, ZetSet, Sigma, Saal Digital, Walimex Pro, Movcam, Lume Cube, Atomos, Pictoart, Wacom

Chcete se dozvedieť eště viac a prehĺbiť svoje znalosti?

Inšpirujte sa na exkluzívnych seminároch a workshopoch a kúpte si na ne vstupenky, pretože kapacita účastníkov je výrazne obmedzená. Týkať sa budú napríklad výberu monitorov, zábleskovej techniky, fotografovania do rawu, svadobnej reportáže, nočnej fotografie, portrétnych fotiek, natáčaniu videa, architektúry, instagramu alebo fotenia starými objektívmi. Balkón bude znovu patriť svetlám a dokonalým aktom.

Podrobnú programovú schému a bližšie informácie k jednotlivým akciám nájdete na webe www.fotoexpo.cz ako aj na facebooku a instagrame.
Základnú vstupenku za zvýhodnenú cenu zakúpite v predpredaji za 250 Kč. Predpredaj vstupeniek zaisťuje GoOut.cz.

Galéria k podujatiu